Cacan

Energetický audit osvětlení

Se současnými cenami elektrické energie, je více než dříve aktuální revize osvětlovacího systému. V osvětlení, které mnohdy pracuje naplno celou pracovní dobu, se nachází největší potenciál úspory.

Při auditu Vám spočítáme celkovou energetickou náročnost vašeho světelného systému a navrhneme možné úspory ať už předěláním na LED technologii, nebo výměnu celých světelných těles. Spočítáme kalkulaci úspor včetně návratnosti investice.

 

Co nabízíme:

Kompletní audit vašeho světelného provozu naším odborníkem.

Vyhodnocení energetické náročnosti stávajícího světelného systému.

Energetické porovnání stávajícího osvětlení a jeho LED alternativy včetně zohlednění faktorů údržby.

Návrh změn nebo úprav na světelném systému.

Cenová nabídka úprav a vyčíslení návratnosti investice.

Účtujeme paušální cenu 1200,- Kč bez DPH

 

Váháte s výměnou starých žárovek, zářivek, halogenů a výbojek? Několik faktů o těchto světelných zrojích:

Žárovky / LED žárovky

Účinnost LED žárovek dosahuje až 98%, což dokáže ušetřit zhruba 90% energie oproti klasickým žárovkám. Led žárovky mají okamžitý náběh do plného výkonu a nevadí jim časté spínání. Mají dlouhou životnost, což ušetří další peníze a starosti s údržbou. Jsou levné a návratnost pořizovací ceny na úspoře energie velice rychlá.

Zářivky / LED trubice, LED panely

Klasická zářivka ztratí průměrně 20% svého světelného výkonu po prvním roce provozu, její příkon se zvýší o zhruba 10 % a elektronika potřebná pro provoz má spotřebu asi 10 % příkonu zářivky (nejčastější zářivka 120cm 36W má po roce provozu spotřebu asi 43W). Úbytkem svítivosti bývá často nedodržena hygienická norma pro osvětlení pracovišť, což může přinést problémy při šetření úrazů, podpisech smluv či peněžních platbách. Vysoké teploty při provozu zářivek poškozují svítidlo a hlavně luminiscenční vrstvu zevnitř skleněné trubice zářivky, která přeměňuje neviditelné škodlivé záření na viditelné světlo. Zhruba po roce provozu běžné zářivky je luminiscenční vrstva narušena a propouští infračervené a ultrafialové záření na Vaše pracoviště. Úspora elektrické energie výměnou zářivek za LED trubice nebo LED svítidla bývá od 50% do 70% v závislosti na typu a stavu původního osvětlení. Další nevýhodou zářivek je nežádoucí stroboskopický efekt, který unavuje organismus a je nebezpečný u točivých strojů. Staré zářivky navíc obsahují nebezpečné látky, jako rtuťové a argonové páry. Pokud Vám stará zářivka již nesvítí, ale jen oranžově žhne na okrajích, její spotřeba je větší než při správném provozu, odpojte ji!!!

 

audit-bi.jpg