FAQ

Jako průkopníci  v osvětlování stomatologických pracovišť jsme ve firmě CACAN CZ často oslovováni s různými dotazy týkajícími se aktuálních témat v této oblasti. Rádi bychom odpověděli na několik častých dotazů.

 

  1. Řešíte pouze osvětlení nad soupravou, nebo i širšího okolí?

Osvětlení ordinace jsme vnímali vždy jako celek a spolu se svítidly CACAN řešíme i osvětlení pozadí zrakového výkonu. A to buď dodatkovými svítidly, nebo alespoň sjednocením světelných zdrojů, tedy zářivkových trubic ve stávajících svítidlech.

 

  1. Z čeho vycházíte při výběru osvětlení.

Při výběru optimálního osvětlení se řídíme normou ČSN EN 12464-1 a vycházíme především z velikosti osvětlovaného prostoru, jeho tvaru, polohy oken apod. Důležitý je také typ a intenzita operační lampy. Jiný zdroj světla je vhodný k halogenové OP lampě, jiný k OP lampě s LED diodami. Našim zákazníkům poskytujeme bezplatný odborný servis, včetně zpracování světlotechnického návrhu.

 

  1. Jaký typ světelných zdrojů používáte ve svítidlech CACAN?

Používáme výhradně plnospektrální trubice renomovaných značek Philips, Osram, Sylvania. V nejprodávanějších modelech NEW EDITION jsou např. instalovány plnospektrální trubice Sylvania Aktiva 172 s nejlepším barevným podáním na trhu 98 Ra. Tyto trubice zvyšující koncentraci, aktivitu a v zimě pro zajímavost pomáhají eliminovat sezónní afektivní poruchy (zimní deprese).

 

  1. Nejsou velkoplošná svítidla přílišným zdrojem tepla?

Některá ano. Svítidla CACAN mohou být vzhledem k efektivní konstrukci osazována trubicemi 28W a přesto dosahují vynikající intenzity k vytvoření plynulého přechodu z osvitu OP lampy (20 000 lux) do okolí (4 500 lux). Tyto zdroje jsou úsporné a nevytváří takové množství tepla, jako tomu je u energeticky náročnějších trubic 54 a 80W používaných některými výrobci.